Pegasus News Stage Texas Lone Star Stage Dallas Songwriter's Stage Deep Ellum Texas Stage  
  Programming by Sarah Blaskovich, PegasusNews

Friday Programming by:Texas Road House Blues Tour ,   Maddskillz Entertainment Saturday & Sunday by: Deb Driscoll

Programming by Dallas Singer Songwriter's Association Programming by Deep Ellum Radio  
F
r
i
d
a
y
Time Band Name Genre
5:00 PM  Early Morning Creatures Electroacoustic
6:20 PM The Mike Haskins Experience Garage Psyche
7:40 PM Oso Closo Rock
9:00 PM The Virgin Wolves Up Beat Rock & Roll
TimeBand Name Genre
5:00 PM Trinity Sharks  
6:30 PM Christian Brooks Band Cajun
8:00 PM Wes Jeans High Voltage Rockiní Texas Blues
9:30 PM Lance Lopez Fiery Blues Guitar
Time Band Name Genre
5:00 PM SPENCER KENNEY Indie Pop
6:00 PM TREVOR DAHLEN Singer/Songwriter
7:00 PM ALLEN LARSON Folk Rock
8:00 PM STEVE SULLIVAN & MIKE BRANDENBERGER Country/Americana
9:00 PM JULIE JEAN WHITE Country/Americana
Time Band Name Genre
5:00 PM Dead Beat Poetry  Rock
6:00 PM One Red Martian  Rock
7:00 PM White Elephant  Rock/Progressive
8:00 PM Hawk vs. Dove Rock 
9:00 PM Secret Of Boris  
F
r
i
d
a
y
S
a
t
u
r
d
a
y
Time Band Name Genre
11:00 AM Zounds Sounds School of Rock Kid Rock
1:00 PM Joanna Endsley Pop/Rock
2:20 PM Nicholas Altobelli  Folk
3:40 PM Jessie Frye Singer/Songwriter
5:00 PM Fox and the Bird Folk
6:20 PM Seryn Folk
8:00 PM Parallel Play Folk Rock
9:20 PM Oil Boom Rock
Time Band Name Genre
11:00 AM One Red Cent Country/Punk/Rockabilly
12:40 PM Ten Can Riot Punk
2:00 PM The Effinay's Reggae/Latin
3:20 PM Zachary Scott Pohl Band Blues/Folk
4:40 PM Matt Barron Blues
6:00 PM Katsuk Earth Rock
7:20 PM Skin & Bones Drum Cult Drum Based
8:40 PM Spoonfed Tribe Psychadelic Drum Based Tribal
Time Band Name Genre
11:00 AM Black Foot Caroline  
12:00 PM BUCK MORGAN & LISA BYRN Country
1:00 PM Bobby Montgomery  
2:00 PM MERRY & THE MOODSWINGS Rock/Pop/Blues
3:00 PM BARBE MCMILLEN & PAUL MARTIN ZANDER

American/Singer/Songwriter

4:00 PM JOANNA ENDSLY W/ RANDY MORRISON & JOE MILTON Rock
5:00 PM CHRIS CURTIS Americana
6:00 PM

DARRIN KOBETICH

 Instumental /Freestyle
7:00 PM JEREMY ELLIS BAND Popular
8:00 PM CLINT NIOSI Folk
9:00 PM CRAIG ST.CLAIR Americana
Time Band Name Genre
11:00 AM Rahim Quazi   Radio
12:00 PM Mark Devin  
1:00 PM Hunter Hendrickson  
2:00 PM Sidekick Mafia  Rock/Rockabilly
3:00 PM Convoy & The Cattlemen  County
4:00 PM The Crazy Ivans  Rock n Roll
5:00 PM El Cento  Rock
6:00 PM Rude King  SKA
7:00 PM The Commotion  Rock
8:00 PM Hello Lover  Rock
9:00 PM The Black Habits  Punk
S
a
t
u
r
d
a
y
S
u
n
d
a
y
Time Band Name Genre
11:00 AM Gathering on Main Non Denom. Church Service
12:40 PM The Monco Poncho Americana
2:00 PM Andrew Tinker Pop Rock
3:20 PM Brave Combo Polka Punk
4:40 PM Luke Wade & No Civilians Folk Rock
6:00 PM Fatty Lumpkin Jam Band
Time Band Name Genre
11:00 AM EJ and The Creek Jumpers  
12:20 PM KaPow  
1:40 PM Hunter R&B/Soul
3:00 PM Reinventing Jude Soul Rock Funk Indie Pop
4:20 PM Eric Tipton Acoustic Blues
5:40 PM One Nite Stand Rock/R&B
Time Band Name Genre
11:00 AM Zach Scott Pohl  
12:00 PM PET PARADE  
1:00 PM IAN DICKSON Folk
2:00 PM CASEY GRAHAM Folk
3:00 PM TREDWAY & FRIENDS Americana
4:00 PM MARK DEFFEBACH & C.C. CROSS Folk
5:00 PM Shaggy J Kerr  
6:00 PM ASHLEY FALGOUT  
Time Band Name Genre
11:00 AM Deep Ellum Radio   Radio
12:00 PM Sonya Jvette  Radio
1:00 PM To Coda  Indie Funk
2:00 PM Red 100's Rock
3:00 PM Decado Vega  Funk Rock/ Alternative
4:00 PM Tweed EQ  Blues/Roots
5:00 PM Here in Arms  Rock
6:00 PM Soviet Rock
S
u
n
d
a
y